ПРАВО И СПРАВЕДЛИВОСТЬ

Raganu medības ir sākušās... TV3 žurnālistiem veltīts

Sākot ar otrdienu TV3 kanāla "nekā personīga" žurnālisti, pazīstami kā melīgi un skandāliski žurnālistu darba pārstāvji uzsāka raganu medības...

Šajā gadījumā - raganas esam mēs - "Mūžīgais pulks Rīgā" akcijas iniciatori un organizētāji. Otrdien tika uzsākta svētdienas (17 aprīlī 2016 g.) sižeta gatavošana, tā uzdevums ir atvērt sabiedrībai acis uz „patiesājiem” Latvijas valsts un latviešu tautas ienaidniekiem. Tiks paskaidrota "īstā” "mūžīgā pulka" lietu būtība, kā arī tiks pastāstīts ar ko šī akcija draud Latvijas neatkarībai un mūsu valsts pilsoņu mieram.

Dažus iniciatīvās grupas biedrus žurnālisti mēģināja noķert darbā vietā, pie dažiem ieradās pat mājas... Vakar piezvanīja arī man un piedavāja satikties intervijai, sakarā ar Pulka organizēšanu. Savukārt es piedāvāju apmeklēt oficiālo akcijas vietni internetā polk.lv, kur ir izvietota visa nepieciešamā informācija. Tomēr viņi uzstāja uz personisko interviju. Savos sižetos regulāri un beskaunīgi viņi pārmelo informāciju, kuru ieraksta intervijas laikā.

Tādējādi ne tikai veicina un nostiprina sabiedrībā naidīgu attieksmi pret „krieviem” un otrādi, bet arī rada mānīgus stereotipus, kuri daudzos gadījumos veido starpnacionālu naidu. Kā diplomēts žurnālists varu apgalvot, ka tas ir viens no žurnālistikas pamatlikumu rupjiem pārkāpumiem - "likums par sociālo atbildību par objektīvu un taisnīgu informācijas atspoguļošanu" . Šī iemesla dēļ es atteicos tikties un piedāvāju nosūtīt jautājumus man e-pastā uz kuriem apsolīju noteikti atbildēt rakstiski.

Līdz šim brīdim jautājumi man nav atsūtīti, bet tomēr, nojaušot, svētdienas sižeta saturu, atbildēšu pati uz jautājumiem, kādi manuprāt viņus interesē:

  • 1. Uz kā rēķina bankets, jeb kas visu apmaksā?
    Akcija "mūžīgais pulks" ir pilsoniskā iniciatīva, tā nav politiska un nav komerciāla. Tā tiek realizēta ar iniciatīvās grupas pārstāvju līdzekļiem, sabiedrības ziedojumiem un brīvprātīgiem cilvēkresursiem..
  • 2. Tā ir Putina propoganda, jeb kas stāv aiz šīs akcijas?
    Aiz akcijas stāvam mēs paši – visi, kuri atbalsta akcijas principus, kura ietver mūsu ģimenes locekļu piemiņu, karojušus pret Hitlera Vāciju un uzvarēja to. Akcijas laikā ir aizliegts izmantot jebkādu simboliku vai reklāmu, kura neattiecas uz mūsu senču piemiņu. Kā pilsoniska iniciatīva akcijas ideja dzima Tomskā. Mēs pārņēmām viņu ideju, mums patika izveidotā akcijas forma, kā piemiņas un uzvaras dienas svinēšanas tradīcijas saglabāšanas veids Otrā Pasaules Kara karotāju ģimenēs. Akcija Rīgā tiek realizēta neatkarīgi un patstāvīgi. Izskatās, mūsu oponentiem grūti noticēt tam, ka mēs to darām tāpat vien, paši priekš sevis? Jā, tieši tā, mēs to darām paši priekš sevis, tāpēc, ka mums ir svarīgi saglabāt piemiņu par savu ģimeņu varoņiem.
  • 3. Šī akcija ir pret kaut ko vērsta?
    Šī ir ģimeņu piemiņas akcija - nav nekādu pretrunu ar valsts ideoloģiju. Ja nebūtu 9 maija 1945.gadā – vairākums mūsu arī neeksistētu fiziski, nebūtu Latvijas, nebūtu vel daudz kā... Bet vēsturei nepiemīt vēlējuma izteiksme, ir fakts ka 9.maijā 1945 gadā notika Hitlera Vācijas sagrāve. Ģimenes locekļu piemiņas diena, nevar būt bīstama mūsu valstij, kuru pēcteči savā vairākumā ir Latvijas pilsoņi.
  • 4. Spriežot pēc kolēģu stāstījumiem, žurnālistus ļoti interesēja mana persona: ar ko es nodarbojos? Ar kādiem projektiem esmu saistīta? U.t.t. Kārtējo reizi es atturēšos no komentāriem, man nav ko slēpt, mana darbība ir atklāta: atver internetu un lasi manas publikācijas un projektus. Nopakaļ vel gribētos izteikties - apnika, velns lai parauj!!!

Es vienmēr uzskatīju, ka nedrīkst par zemu novērtēt savus oponentus, viņi taču it kā arī ir izglītoti cilvēki. Viņi reāli arī analizē un seko līdzi situācijai krievu lokā. Bet rodas jautājums: kāpēc viņi to dara tik cietpaurīgi un vienpusīgi?
Vēl jo vairāk, nesen es personiski, kā arī daudzi citi krievi, tika publiski apvainoti un apsaukti par "muļķiem", "neizglītotiem" cilvēkiem un kuri „nodara ļaunumu Latvijai, svinot 9.maiju". rus.tvnet.lv

Žēl, ka nav iespējas personiski atbildēt, kā tikai rakstiski un neklātienē: vai jums, Veidemanes kundze, neapmeklēt "grāmatvedi"?.. (Ja jūs pārzināt krievu kultūru, jūs zināt par ko ir šis aforisms). Bet, tas taču nav pieklājīgi! Tāpēc izteikšos diplomātiski: es esmu Latvijas pilsone pēc mantojuma tiesībām, mani senči attīstīja un uzcēla mūsu valsti. Vai tiešām man kā Latvijas valsts pilsonei nevar būt atšķirīgs no Veidemaņiem, viedoklis par manas valts nākotni?
Vai tā nav goda aizskaršana publiskajā telpā, kas arī izraisa starpnacionālo naidu? Vai pie mums arī jau kā 20.gs. 40.gados cilvēkus dala uz "pareizajiem" un "nepareizajiem"?

Bet tagad skatīsimies un salīdzināsim radījumā "nekā personīga", kā mūsu "draugi" iesaiņos informāciju svētdienas sižetā. No sevis teikšu, ka jau esmu gatava uzzināt daudz ko jaunu par savu varonīgo pagātni un tagadni, kas pamatos mani atkal atzīmēt Drošības Policijas kārtējā atskaitē. Ceru, ka šogad jau ar fotogrāfiju ))) Varbūt atrast labu bildi un aizsūtīt viņiem iepriekš, baidos, ka tie var atrast ne īsto. Sāpīgi būs palikt vēsturiskā dokumetā no nesmuka rakursa. )))

P.S. Cienījamie latvieši, vai jums nav kauns par tādu, jūsu kultūras pārstāvju atklāto retoriku?...

© 2016 PEROM.EU. Право и справедливость. Дизайн и поддержка: студия Xprint Media